Kas ir mandala? Tradicionāli tās apzīmējums ir aplis – kosmosa bezgalības simbols – un kvadrāts, zemes jeb cilvēka radītās pasaules simbols. Mandala ir grafisks visuma un mūžības simbols ļoti daudzās kultūrās. Smilšu mandala Tibetas budisma tradīcijās simbolizē visu lietu pārejošo, mainīgo un nepastāvīgo dabu, jo smilšu mandala tiek izveidot jeb izbērta un pēc tam tiek izjaukta, noslaucīta nost prom no pamatnes.Tas ilustrē lietu mainīgo dabu, kā arī ikviena procesa "sākumu un beigas".
Šveiciešu psihoanalītiķis Karls Gustavs Jungs uzskatīja, ka mandala ir ceļš uz mūsu kodolu, zemapziņas balsi un spogulis mūsu tapšanai par veselumu. Mandalu zīmēšana un krāsošana ir kā ceļojums uz dvēseles dzīlēm.
Smilšu mandalas veidošana tiek izmantota kā radošs instruments, kas palīdz semināra dalībniekiem labāk izzināt sevi, risināt sev aktuālos pašizaugsmes jautājumus un sasniegt uzstādītos mērķus izaugsmes veicinātāja vadībā.
Radošās darbnīcas ilgums 2 stundas.
Semināra struktūra:
- iepazīšanās daļa – sagatavošanās mandalas veidošanai;
- mandalas veidošana mūzikas pavadībā (dalībniekiem nesarunājoties);
- mandalas veidošanas procesa, piedzīvoto sajūtu un jaunatklājumu individuāla un grupas pārrunāšana semināra vadītāja vadībā;
- mandalas izjaukšana, noslēgums.
Semināru vadīs: Dace Siliņa, karjeras konsultante, izaugsmes veicinātāja, semināru vadītāja.
Semināra norise: 18.12.2023, plkst. 18.00 – 20.00
Norises vieta: BVEF, Aspazijas bulvāris 5, 121. telpa.
Pieteikumu uz semināru sūti uz epastu karjera@lu.lv.